Koronawirus – czy wstrzymać reklamy w social mediach?

W tym trudnym okresie zastawiasz się czy wstrzymać reklamy w social media? Jeśli włączymy TV i zaczniemy przeglądać internet to słyszymy ciągle o jednym; liczba zachorowań i liczba zgonów. Pewnie wielu z Was obawia się tego co będzie dalej i zastanawiacie się co teraz robić. Wiele osób prowadzi kampanie w internecie i rozważa czy wstrzymać reklamy w social mediach. Statystyki reklam od czasu ogłoszenia przez WHO pandemii drastycznie spadły.  pojawią się więc pytania: Czy dać sobie spokój z reklamą? Czy to ma sens? Czy można wykorzystać ten czas aby sprzedawać więcej?

Czy wstrzymać reklamy w social mediach?

Niestety na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi tak lub nie. To wszystko zależy of twojej kreatywności i od rodzaju biznesu jaki prowadzisz. Ja uważam, że każdy biznes może w tym ciężkim dla Nas okresie „wykorzystać” tą sytuację aby nie być stratnym. W internecie  możemy przeczytać o firmach, które mają ogromne straty. Z ciekawości sprawdziłem czy coś z tym robią. Wszedłem na ich social media i są one puste. Ostatnia informacja jest o tymczasowym zawieszeniu działalności.

Co zrobić żeby nie wstrzymywać reklam w social mediach?

Tutaj musisz zdać się na swoją kreatywność. Skoro czytasz ten artykuł oznacza, że nie masz takich mocy przerobowych jak firmy takie jak Orlen czy Louis Vuitton, które rozpoczęły produkcję nad żelami antybakteryjnymi lub inne firmy, które zajęły się dystrybucją maseczek. Niestety inni chcą zarobić tworząc click baitowe oferty. Poniżej podam kilka przykładów jak będziesz mógł wykorzystać tą sytuację ( nie ładnie to brzmi) więc napiszę Ci co zrobić aby nie być starym i jak obsługiwać kampanie reklamowe. 

 ● księgarnia  Ludzie mają teraz więcej czasu. Stwórz grupę reklam którą podzielisz na książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych.  Przygotuj zestawy książek, które będą mogły zainteresować twoich potencjalnych klientów. A może warto  do oferty dodać gry komputerowe 

● sklep z ubraniami Wedle rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego galerie handlowe zostały zamknięte. Czynne mogą być w nich tylko aptetki,sklepy kosmetyczne i banki. Według mnie w takie sytuacji powinieneś swoje produkty / cały asortyment jakis posiadasz sprzedać w internecie. Pewnie powiesz teraz nie mam sklepu internetowego i nie chce zakładać bo to drogie. NIE MUSISZ! Proponuję abyś swoje produkty wstawił na Facebooka na marketplace, na grupy sprzedażowe na Facebooku, na Instagrama i na OLX. Możliwości masz naprawdę wiele. Rozważ też czy nie chcesz postawić własnego sklepu na platformie takiej jak Shopper lub innej dzięki której swój sklep możesz postawić nawet w 1 dzień a od jutra zaczniesz sprzedawać 

●  sprzęt AGD Teraz ludzie na pewno będą mieli więcej czasu na „rozpracowanie” nowego urządzenia. Warto więc wypuścić serie reklam, w których zaproponujesz odbiorcą reklamy, że dzięki twojemu produktowi będą mogli ten czas (czas kwarantanny) spędzić inaczej niż dotychczas. Podkreśl bezpieczność dostawy i to, że twoje produkty przed wysyłką są odkażane .

●  firma usługowa( ogrodzenia, remonty) W tym przypadku nie jest łatwo. Ludzie boją się mieć kontakt z innymi osobami. Może teraz powinien świadczyć usługi doradcze( co ludzie mogą zmienić, jaki materiał, jaki kolor, jaki wzór) a może materiał jaki masz zaczniesz sprzedawać z instrukcją jak to zrobić samemu. I tu pojawia się kolejna możliwość. Ludzie są w domach i może chcą coś sami wyremontować lecz nie potrafią. Nagraj film instruktażowy jak to zrobić.

kwiaciarniaDojście do kwiaciarni to pewnie problem. Co myślisz o dowozie kwiatów na wskazany adres z zachowaniem bezpieczeństwa? A może zrób kurs online pt. ” Jak zrobić perfekcyjny bukiet kwiatów” Oczywiście za symboliczną opłatą.

Więc jak widzisz wstrzymywanie reklam w social mediach lub Google Ads nie ma sensu. Warto jest więc skorzystać z tych porad, które napisałem wyżej.

Prowadzisz inny biznes?

Jeśli prowadzisz inny rodzaj działalności i po przeczytaniu tego krótkiego artykułu nadal nie masz pojęcia co robić, to służę bezpłatną pomocą. Napisz do mnie wiadomość na Facebooku lub poprzez poniższy formularz kontaktowy a doradzę Ci co możesz robić.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Zapoznałem się z polityką prywatności