reklama social media

reklama w social media jest podstawą aby zaistnieć nas rynku.

Zastawiasz się czy to dla Ciebie?

Nie jesteś pewny czy reklama w social mediach jest dla Twojej branży? Myślisz, że twoich klientów nie ma na Facebook’u a klient pojawi się tylko z polecenia. To jesteś w błędzie! Jak podaje bankier.pl

Z social mediów korzysta ponad 16mln Polaków. Nadal uważasz, że to nie dla Ciebie? To czytaj dalej. Gdybym miał podać największą zaletę social mediów to podałbym fakt, że reklamy możesz personalizować tak aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Pytasz się jak? Prowadząc reklamy w social media ustawiam je tak aby wyświetlały się tylko osobom, które mogą być zainteresowane twoim produktem bądź usługami. 

Zanim rozpocznę proces tworzenia reklam- przygotowuję przykładową personę (nawet kilka person) abym mógł poznać twojego klienta; jego wiek, zachowania i zainteresowania. Wtedy przystępuję do roboty 😀

FAQ

Najcześciej zadawane pytania

Jeśli chodzi o początek to ja polecam zacząć od Facebooka i Instagrama. Natomiast jeśli twoimi klientami są tak zwani klienci premium to twoja grupa docelowa znajduje się także na Linkedln. Pamiętaj „marketingu nigdy nie za wiele’

Na to pytanie niestety nie ma prostej odpowiedzi. Dlatego zachęcam Cię do kontaktu a ja pomogę doradzić Ci jaką kwotę warto zainwestować w marketing w mediach społecznościowych aby był on efektywny i przyniósł Ci realne zyski.

Zadając to pytanie zastanów się z czego Ty korzystasz więcej Google czy social media np. Facebook. Większość osób kilka godzin dziennie spędza właśnie na mediach społecznościowych. Masz stronę? To super! Wykorzystaj ją w reklamie w social media. Zachęcaj odbiorców aby wchodzili na Twoją stronę.

Ten czas ustalasz sam ale jestem przekonany, że jeśli Twoja reklama zostanie ustawiona poprawnie twoim następnym pytaniem będzie „czy można tych reklam prowadzić więcej?”

Możesz zdecydować się samemu to prowadzić ale efekt nie będzie tak dobry jak w przypadku gdyby robiła to osoba, która ma duże doświadczenie. Jeśli byłbyś zainteresowany to pomogę Ci przejść przez ten etap.