Reklama w internecie – dlaczego powinieneś ją mieć?

Reklama w internecie – dlaczego powinieneś ją mieć?

Reklama w internecie- gdzie może ona być?

Reklama może znajdować się nie tylko w wyszukiwarce Google po wpisaniu określonego słowa kluczowego. Google oferuje wiele rozwiązań gdzie możesz zamieścić swoją ofertę.

Reklamę w wyszukiwarce opierają się o zasadę PPC (ang. pay per click). Oznacza to, że umieszczając swoją reklamę na stronie wyników wyszukiwania zapłacisz wtedy gdy ktoś kliknie w Twoją reklamę a nie ją tylko zobaczy.

Typy kampanii w Google

Reklama w internecie czy billboardy?

Reklama w internecie w porównaniu z reklamą outdoorową jaką są billboardy jest zdecydowanie lepsza. Zadajesz sobie pytanie dlaczego? Wyobraź sobie sytuacje gdzie chcesz postawić billboard i płacisz wtedy za powierzchnię reklamową. Płacisz za nią niezależnie od tego ile osób ją zauważy.

Reklamy w Google Ads opierają się na innej zasadzie (PPC). Płacisz tylko wtedy gdy Twój potencjalny klient wejdzie w interakcję z Twoją reklamą. Podam przykład: jeśli 1000 osób zobaczy Twoją reklamę a tylko 12 osób zdecyduje się w nią kliknąć to Ty zapłacisz jedynie zna te 12 osób.

Reklama w internecie – dotrzyj do potencjalnych klientów

Zaletą rozbudowanego systemu reklamowego jakim jest Google Ads jest nie tylko możliwość płacenia za kliknięcia (PPC). Ustawiając kampanię możesz utworzyć grupę odbiorców, której będą się wyświetlać się Twoje reklamy. Grupę tą tworzysz na podstawie persony. Tworzysz ją na podstawie wieku, lokalizacji i zainteresowań twoich klientów. Oznacza to, że jeśli dobrze przygotujesz reklamę to trafisz tylko do osób, które są zainteresowane Twoim produktem bądź usługą.

Typy odbiorców

Reklama w internecie – zrobić ją samodzielnie czy zlecić?

Po przeczytaniu artykułów bądź obejrzenia filmów na YouTube, w których znajdują się informacje jak ustawić kampanie krok po kroku możesz mieć zdanie że to łatwe i sam to ustawisz. Google Ads jest to potężne narzędzie, które ma wiele ukrytych funkcji. Samo ustawienie nic nie da. Ważnym elementem jest późniejsza optymalizacja kampanii, której nie zrobisz samodzielnie posiadając podstawową wiedzę.

Optymalizacja reklamy w internecie – na czym polega?

Optymalizacja polega na poprawieniu błędów i jakości kampanii. Częsty błędem w przypadku reklam w sieci wyszukiwania jest błędne ustawienie słów kluczowych. Załóżmy, że sprzedajesz piłki do gry w piłkę nożną. Po błędnym ustawieniu słów kluczowych po wpisaniu w Google ” Lewandowski piłka nożna” lub „gdzie są boiska do gry w piłkę nożną” Twoja reklama też będzie się tam wyświetlać a chyba nie o to Ci chodzi. Dlatego wtedy powinieneś wykluczać te słowa kluczowe. Optymalizacja kampanii składa się z wielu działań. Zachęcam do zapoznania się artykułem w którym optymalizacja reklamy w internecie została opisana bardziej szczegółowo. Optymalizacja kampanii

Słowa kluczowe jak je ustawić?

Tworząc kampanię w internecie na początku powinieneś wybrać słowa. Warto skorzystać z bezpłatnego narzędzia od Google jakim jest planer słów kluczowych. Dodając słowa kluczowe warto pamiętać o dopasowaniach o których napisałem w powyższym akapicie. Zatem jak jest dodawać?

dopasowania słowa kluczowego

Reklama w internecie – media społecznościowe

W dzisiejszych czasach każdy ma konto na Facebook’u bądź Instagramie. Twoi klienci powinni znaleźć także tam twoją fimę. Facebook posiada jeszcze więcej danych na temat odbiorców niż Google dzięki czemu będziesz mógł bardziej precyzyjniej stworzyć grupę odbiorców. Reklama nas Facebook’u daje wiele możliwości. Każdy zastanawia się od czego. Na to pytanie niestety nie ma jednej odpowiedzi. Przed podjęciem tej decyzji trzeba się zastanowić co tak naprawdę Nas interesuje; pozyskanie danych kontaktowych czy zwiększenie wizerunku.

O to kilka możliwości jakie daje nam Facebook

cel reklamy Facebook
cel reklamy Facebook

Zachęcam również do zapoznania się z artykułem https://www.trzesniowski.pl/reklama-w-social-media/

Reklama w internecie – co jeśli sam nie dam rady?

Jeśli masz obawy to nie ryzykuj; od tego są specjaliści, którzy przeprowadzą kampanie reklamowe tak żebyś zobaczył ich efekt czy to w postaci zwiększania dochodów czy liczby zapytań o ofertę. Jeśli jesteś zainteresowany z przyjemnością poprowadzę Cię przez ten etap, dlatego zachęcam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, który znajduje się w zakładce Kontakt

Dodaj komentarz